608 835 737

Pět nejlepších stránek pro tvoru svatebního oznámení


Hodně často se v naší Facebook skupině Svatba od A do Z objevují dotazy na výrobu svatebního oznámení vlastními silami. Proto jsme se rozhodli zapátrat a přinést Vám tipy na stránky, na kterých si svatební oznámení můžete vytvořit. Všechny jsou zdarma a práce s nimi není nijak složitá.

Je úžasné, že na internetu dnes najdeme opravdu vše.  Aplikace a programy na design svatebního oznámení nejsou výjimkou. Vybrali jsme pro Vás pět z nich, ve kterých si své svatební oznámení vytvoříte jednoduše a rychle.

1.  Canva

Canva.com je velmi šikovný a jednoduchý online grafický program. Na stránce je potřeba  se registrovat, abyste mohli program používat. Zvládnete to hravě na jeden klik prostřednictvím účtu na Facebooku, nebo Googlu. Nyní zadejte do vyhledávacího pole „Wedding Invitation (Portrait)“ a vyjedou Vám šablony svatebních oznámení, které si můžete upravit dle svého vkusu. Toto jsou oznámení o velikosti 10,5 x 14,8 cm. Canva dále nabízí čtvercová oznámení o velikosti 14 x 14 cm.  Hotové oznámení ukládejte ideálně ve formátu PDF print, nebo jako png obrázek.

2.  Greetingsisland.com

Online editor svatebních oznámení s opravdu velkým výběrem motivů to je Greetingsisland.com. Používat jej můžete bez registrace. Jednoduše si vyberete oznámení, které se Vám líbí, kliknete na něj a následně na tlačítko „customize“. Nyní můžete přepsat texty, změnit jejich fotnt, nebo barvu písma. POZOR! Ne všechny fonty umí české háčky a čárky. Vybírejte proto fonty, které je umí, případně můžete háčky a čárky dodělat, až po uložení oznámení, například v programu malování. Po úpravě oznámení klikněte na tlačítko „next“ a vyberte formát, ve kterém chcete oznámení uložit. Opět doporučujeme PDF. Oznámení se uloží s vodoznakem na boku. Ten můžete velmi lehce smazat pomocí programu Sejda https://www.sejda.com/ , kde PDF nahrajete a ochranný nápis smažete. Hotovo. Oznámení je připraveno k tisku.

3. Weddingchick.com

Další stránka která nabízí online úpravu a stažení svatebního oznámení je Weddingchic.com. Vyberete si oznámení, kliknete na tlačítko „get started“ a můžete začít s úpravu textů. Výhodou této stránky je, že kromě oznámení Vám nabídne i doplňkové tiskoviny ve stejném designu, jako například menu, jmenovky na stůl nebo čísla stolů. Hotové oznámení stáhnete po registraci ve formátu png. Opět s ohraným nápisem na boku. Ten můžete smazat například v programu malování.

4. Postermywall.com

Velké množství šablon najdete také na stránce Postermywall.com. Vyberete si šablonu, kterou můžete libovolně upravit. Texty písmo, obrázek i barvy. Po skončení úprav můžete oznámení sáhnut zdarma ve formátu jpg. Opět obsahuje vodoznak, který je ale velmi nenápadný a snadno jej smažete například v malování. Kromě klasických oznámení tu najdete také video oznámení, která můžete zasílat emailem, nebo přes sociální sítě.

5. Freepik.com

Obrovské množství šablon zdarma ke stažené najdete na stránce Freepik.com. Soubory se stáhnou do formátu zip a je nutné je v počítači rozbalit pomocí programu například total commander. Soubory se stahují ve formátu eps a jpg. Pro práci se soubory eps potřebujete grafické programy jako je Photoshop, Adobe Ilustrator, ale umí je otevřít třeba i Gimp. U těchto souborů už je nutné trochu se vyznat v grafice, abyste je mohli upravit.

Když si oznámení z výše uvedených stránek stáhnete do počítače, můžete si jej vytisknout sami, nebo zadat tisk tiskárně. Některé formáty, například obrázky, nejsou pro tisk vhodné. Většina tiskáren má však své vlastní programy, kterými jsou schopny převést oznámení do tiskových dat a vytisknout. Zpět nahoru
x
Tato stránka pro lepší zážítek z prohlížení stránek použivá soubory Cookies. OK